Nebe, peklo,...

28. dubna 2011 v 14:00 | Alpa |  Filmy, Seriály
Trochu mě mrzí, že festival Jeden svět přijde vždycky v trochu nevhodným termínu a na ty nejlepší filmy prostě nemůžu jít. Ale snažím se, abych si každej rok udělala čas aspoň na jeden vyrazit. Kdo sleduje program, zřejmě podle názvu příspěvku ví, na který jsem šla, ano, byl to dokument Nebe, peklo.
Nevím jak v Praze, ale u nás ve městě se na ty filmy zas až tak nechodí. A když, tak tam chodí pořád ty samý lidi. A zrovna na tomhle nás bylo dost málo. Jednak proto, že ten film byl od osmnácti (sorry děcka) a pak proto, že to prostě nebylo pro každýho...

Byly momenty, kdy se celé publikum, čítající asi dvanáct lidí, smálo. Nebo všichni více či méně hlasitě vyjadřovali nechuť k tomu, co se děje na obrazovce. Stádo ovcí. Nesmála jsem se. Nebylo to k smíchu. Vlastně jen chvilku, to s tím koněm bylo úsměvné. Pro mě ten film znamenal trochu něco jiného. Přišlo mi úžasné, že s tím ti lidé otevřeně vystoupili. V případě paní Lenky dokonce už dost let zpátky, kdy bylo nepřípustné, aby učitelka dělala něco takového. Vlastně mě celý ten film fascinoval. Jejich "komunita" když to tak nazvu je daleko otevřenější, daleko více komunikují o tom, co vlastně chtějí. Posouvají svoje hranice. A co děláme my? Vždyť existuje ještě dost lidí (žen), co se stydí za masturbaci! Tak jako tak, můžete si všichni po shlédnutí toho filmu vykládat o tom, jak to bylo nechutné, ale mě do toho netahejte. Já jsem si to užila a vůbec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama