Být či nebýt vulgární?

24. května 2011 v 16:00 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
Mám sestru, která je zrovna na vrcholu puberty. A s prominutím je sprostá jako dlaždič. Nechápu, proč bychom měli nahrazovat normální slova vulgaritami. Jasně, když si potřebujeme zanadávat, tak nic člověku neuleví lépe, než některé z těchto slovíček. Sakra, Kurva, Do prdele. Nebo i všechna najednou. To se stává. Nebo občas narazíte na člověka, se kterým se nedá jednat normálně. Fajn.
Další situací, kdy je možné takto mluvit je postel. Opatrně, ne každého ale věta "Tak už mi to kurva udělej" nažhaví...:D
O co mi jde. Konkrétně o větu "Kurva, promiň, musím se jít vysrat." Ta tedy díky bohu nevylétla z úst nikoho se mnou příbuzného, už si nepamatuji, čí výrok to byl. Tak za prvé, tohle byla informace navíc. Dá se to vyjádřit daleko decentněji, nevím jak vy ostatní, ale já doopravdy nepotřebuji vědět, kam se ten dotyčný chystá, natož aby to řekl tímto způsobem. Ne že by bylo nepřirozené o tom mluvit, jen to nepotřebuji k životu. Pokaždé, když se někdo zvedne od stolu s tím, že "se jde vysrat" popřípadě "vychcat", polije mě horko. Protože to jsou opravdu hnusná slova. A naprosto zbytečná. To první občas používám, ale jen ve významu "Tak se na to vyser, když tě to nebaví" apod. Máme takových krásných slušných českých slov, tak je kurva začněte používat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama