Feministky a antifeministky

1. května 2011 v 16:00 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
Jednou jsem se nudila a zoufale jsem potřebovala rozesmát, tak mi kamarád poslal odkaz na jednu stránku. Šlo o http://www.feministky.cz/ . A vlastně ano, splnilo to svůj účel, takhle jsem se nějakou chvíli nad internetovým obsahem nezasmála. Pak mě ale zamrazilo. Je to vtip nebo je to skutečné? Opravdu jsou mezi námi ženami takové, které pohlížejí na sex jako na otročinu, na nás jako na utlačované a na muže jako nezodpovědné prznitele, co při sexu užívají lokální anestetikum, aby nám ženám znecitlivěli pohlaví, což je důvod, proč nás sex nebolí? To myslíte vážně, že bychom všem mužům měly navléknout pás cudnosti?!

Chci říct, hnutí feminismu mělo smysl. Bojovaly jsme ze volební právo, právo studovat jako muži, pracovat jako muži. V západní Evropě jsme toto právo už získali. Stejně tak v Americe. Tady už není za co bojovat, možná tak ještě za stejné platy u té samé pozice. Jestli máme za něco bojovat, tak za to, aby se těchto práv dostalo všem ženám na světě. A bude to běh na dlouhou trať. Ale nechtějte hlouposti.
Nejvíc mne tedy vykolejily dva články. Možná byly obě myšlenky jen v jednom, to už nevím a nebudu pročítat tu spoustu příspěvků, abych to našla. První byla, že bychom si s muži měly vyměnit místa. Že nemají ponětí, jak těžké a podřadné práce zastáváme (typu uklízečky, pradleny,...). To by bylo vážně moc výhodné vyměnit si s nimi místo a dělat pro změnu třeba dělníky na stavbách, pracovat v dolech, opravovat vedení,... Vážně nevíte co chcete, tohle jsou práce na které ženská ruka prostě nestačí, nezlobte se na mě. A ta druhá byla ještě absurdnější - dělaly jsme mužům po několik století otroky, byly jsme ponižovány, znásilňovány, tak to teď otočíme. Měly bychom muže zbavit volebního práva a ostatně všech práv a nechat je sloužit nám, aby to bylo spravedlivé. K tomu nemám slov.
Ať už je celá ta stránka určená jen pro legraci nebo není, neznamená to, že se k něčemu takovému nemohu vyjádřit. Protože si myslím, že jsou ženy, které tomu věří, které takto smýšlejí.
Stejně tak jako po mně muž nechce vyměňovat pneumatiku (ačkoliv vím jak na to), utěsnit kohoutek, spravit poličku a podobně (věřím, že bych byla dostatečně manuálně zručná, abych to zvládla, zabralo by to ale trojnásobek času), mně by bylo hloupé, aby můj imaginární manžel žehlil, zašival imaginárním dětem šatečky nebo pral. Prostě jsou ženské práce a mužské "povinnosti" a vždycky budou, smiřte se s tím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Je stránka feministky.cz jeden velký fór, nebo to někdo skutečně může myslet vážně?

Je to jen něčí fór
Myslí to vážně
Tohle je jen recese, ale existují lidé, co takhle přemýšlejí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama