„Slime, já vlastně neposlouchám metal...“

20. května 2011 v 16:00 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
Tahle závěrečná věta z filmu Pár Pařmenů by mě docela vystihovala... Většinou. Pohybuju se ve spoustě žánrů, nejčastěji v jazzu a rocku, nepohrdnu v podstatě ničím. Ale nepotrpím si na ty příšerný chraplavý vyřvávky, spoustu bicích, který člověku div neutrhnou hlavu a vůbec, spousta metalových kapel nemá styl a jejich songy nemají vůbec ale vůbec žádnou myšlenku (dobrá momentálně zjišťuji, že stejně jako u popu, rocku i ostatních žánrů si člověk prostě jen musí umět vybírat). Ale tohle vlastně nemá být článek o metalu.
Jde mi spíš o to, jestli o nás skutečně vypovídá to, co posloucháme. Chci říct, na spoustě lidí to jde poznat. Kalhoty u kolen, noční košile, rovné kšilty nebo blyštivé sukýnky, upnutá tílečka s fotkami Justina Biebera nebo černé hábity které chřestí řetězy... Tam téměř není pochyb, co je jejich krevní skupina. Ale co my ostatní? Tuhle jsem se s někým bavila, jak se těším na RfP na Pendulum. A že bych se zbláznila, kdyby přijeli už rok předtím a byli tam tedy současně s mými dalšími miláčky The Prodigy. A ten dotyčný se podivil, že by mě na tenhle žánr vůbec netipoval. Hm, a na co teda jo?
Jak mám vypadat, abych mohla poslouchat všechno bez toho, aby na mě v té či oné skupině koukali divně? Mám ráda jazz, rock, pop, baví mě drum 'n' bass, RnB, techno, občas si poslechnu trance, metal, country, klasiku i hip hop. Nechci být limitována tím, jak vypadám. Ani nechci patřit k nějaké sektě, která vyznává jen určitý druh muziky.
A pak je tu druhá věc - opravdu nás naše hudba determinuje i co se charakteru a inteligence týče?
Jsou posluchači metalu opravdu nadprůměrně inteligentní, jak se píše tady? Jsou všechny vyznavačky popu a disco muziky jen slepičky bez mozku? Jsou hiphopeři opravdu ti praví gangsta's a snaží se vyvolávat rvačky...?
Upřímně, myslím, že to nebude žánrem, ale konkrétními interprety. A taky jejich texty. Nechci se tu do nikoho obouvat, ale pokud konkrétně Justin Bieber zpívá holčičím hláskem přihlouplá slůvka, která se neustále opakují a nemají žádnou myšlenku ani originální melodii, tak to nezachrání ani tanečkem. Prostě jen debil by se na to díval. Ale takhle, vím o pitomcích jak mezi metalisty, tak mezi vyznavači ostatních žánrů. A stejně tak znám i inteligentní lidi z jednotlivých kategorií.
Takže nesuďte člověka podle toho, co poslouchá nebo jak se oblíká, radši ho vemte na pivo a uvidíte... Jo počkat, tak ty nepiješ pivo? Tak to sorry, to si asi nepokecáme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RaDuš RaDuš | E-mail | Web | 25. května 2011 v 16:21 | Reagovat

co nejvíc nesnáším já je, když vyznavač jednoho žánru hudby odsuzuje ostatní a vnucuje jim své vlastní názory... např. metalista řekne - hip hop? co? to není žádná hudba! - a dodá nějakou vulgární nadávku na daný žánr a vzápětí začne vykládat, že metal je jediná pravá hudba, která má melodii apod... nebo že by metalista nejradši hopery zmlátil... přitom přece nezáleží na tom, co kdo poslouchá, ale na tom, jaký je člověk, nebo ne? každý si přece může poslouchat, co chce... tak proč se míchat do druhých a urážet je jen kvůli tomu, že neposlouchají to samé, co já?
jinak pěkný článek ;)

2 Alpha Alpha | Web | 25. května 2011 v 19:08 | Reagovat

Samozřejmě, je to každého věc, co poslouchá... A kdo jsme, co nám dává právo někomu vyčítat jeho styl, jeho muziku...?
Jinak děkuji za pochvalu...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama