Už mlč, miláčku

17. května 2011 v 16:00 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
"...promluvil za celý svůj život, no, abych to nepřeháněl, takových dvě stě slov. A před smrtí se vám taky najednou tak rozpovídal..."
Já mluvím dost odjakživa. Ale poslední dobou už jen tehdy, když si jsem jistá. Stejně tak se nebudu bavit s někým s kým se bavit nechci. Prostě nebudu předstírat, že máme něco společného a místo toho, abych si přisedla v autobuse a strávila patnáct minut klábosením o počasí a o tom jak jde škola, to si radši pustím mp3ku. Není to moje společenská povinnost jít vás poctít předstíraným zájmem...

Ale když jsem mezi svými, mám co říct. A není toho málo. Dřív jsem si říkala, že by mě měl někdo zastavit. Dokonce i dnes, když mne někdo nechá mluvit dost dlouho v kuse, znejistím a ptám se, jestli to toho dotyčného stále ještě zajímá. Ale takových případů je málo. Hodně lidí se nějak zřejmě naučilo nevnímat frekvenci na které mluvím, takže mi vesele skáčou do řeči aniž by si to uvědomovali. A když mi jednou někdo přetrhne nit, tak už mě to strašně nebaví. Já to taky nedělám a když ano, tak to vím a dělám to jen proto, že bych tu myšlenku mezitím zapomněla a pak předávám slovo zpět mluvčímu, kterého jsem tak neomaleně přerušila. No, ale pořád lepší, než když je ticho. Nepatřím k těm, co by mluvili jen proto, aby nebylo ticho, už ne. Občas je to naopak třeba, aby si člověk trochu oddychl, napil se... Mnohdy někdo mluví tak dlouho, až se divím, že mu ještě stačí dech a hrozně mě to vyčerpává.
Je ale přinejmenším jedna situace, při které je ticho na místě. A to jsou milostné hrátky. Jasně, můžete mi oponovat, že přece nemůže být úplné ticho, že to je pak nuda a vůbec. Pochopitelně. Mám tím na mysli, že při sexu se nikdy, opakuji nikdy nemá mluvit. Přijatelné je v podstatě jen "Jo", "Ne", "To bolí" a "Už budu". Výjimkou je to, když si oba potrpíte na šeptání sprosťáren tomu druhému do ouška. Proč ne, proti gustu... Ale jinak, fakt sorry, ale prostě se při tom nemluví. Je to dost intimní moment, který můžete slovy totálně zazdít. Je to o dotycích, o polibcích, očním i jiném kontaktu... Ale NE o mluvení. Já osobně patřím k těm, které ruší i takové to "Jo, jsi skvělá, mmm, dělej mi to takhle...". To je prostě moc zbytečných slov, která se dají velmi jednoduše nahradit gesty (A to i v případě, že se vám něco nelíbí).
A úplně nejhorší je, když se vás někdo uprostřed aktu zeptá "Líbí se ti to?". Tak za prvé, když se mi něco nelíbí, tak to nedělám. A za druhé, stejně na to nedostanete odpověď, aspoň ne nějakou, na kterou byste se později mohli odvolávat. Touhle větou své drahé polovičce(nebo náhodné známosti, chcete-li) tak akorát zkazíte celkový dojem. Ovšem jen čistě hypoteticky. Možná, že oba patříte k těm, co si při sexu povídají o tom, co celý den dělali, co já vím. Ale já to poslouchat nebudu. Protože chci š*kat a ne se vybavovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama