Into The Wild

12. června 2011 v 16:00 | Alpa |  Filmy, Seriály
Jen na vysvětlenou - nejsem tu od psaní recenzí, od toho tu jsou celkem kvalitní stránky jako www.csfd.cz nebo www.imdb.com . Já budu psát o tom, co mne osobně oslovilo, vy se tím můžete jednak inspirovat a jednak si díky tomu můžete udělat obrázek o mně. Tak.
Into The Wild (česky Útěk do divočiny) je film, díky kterému jsem si (již podruhé) zamilovala Emila Hirshe. A taky mi to připomíná Volání Divočiny (mimo jiné je tam ta knížka zmíněna). Strašně mě fascinuje představa, že bych se prostě jednou sebrala, opustila civilizaci a všechen konzumní život a vrátila se zpátky ke kořenům, musela se spolehnout jen sama na sebe. Neustále se vymlouvám na to, že jsem holka a tím pádem by to nešlo, přeci jen mi je od puberty vymýván mozek řečmi o znásilnění, obchodnících s bílým masem, únosech, vraždách a o tom, že holka nemá sama nikam chodit. Ale fakt je ten, že kdybych nebyla srab, tak už jsem dávno utekla. Pravda, asi bych si nevybrala zrovna Aljašku, ale... Tenhle film je skvělá volba pro ty, kteří sní o něčem podobném. O tom splynutí s přírodou.
Moc mě bavila ta atmosféra filmu a soundtrack jsem slyšela asi milionkrát. Doporučuji shlédnout v angličtině (nedá se říct, že bych byla odpůrce českého dabingu, myslím, že v téhle oblasti jsme docela pašáci, ale originál je originál a ve většině případů se to nedá ani srovnávat).
Jo a zmínila jsem, že to režíroval Sean Penn?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama