Mám na krku pověšenou opičku...

25. června 2011 v 16:00 | Alpa |  O nás, o vás i o nich


Večírky jsou fajn. Pití je fajn. Ale proč po těch nejlepších mejdanech vždycky následuje to nejhorší ráno?

Jestli patříte k těm několika "šťastlivcům", kterým příroda ani jednou nepředvedla, co je to kocovina, radujte se a plakejte. Kocovina je sice nepříjemná věc, ale je to taky jakýsi mechanismus, který nás většinou přiměje trochu zbrzdit. Chci říct, pochopitelně, že se to stane znova. Ale ne hned. Prostě si chvilku dáváme pozor. Zatímco vy si vesele pijete a pijete a bez přítomnosti téhle hrozby budete moct za chvíli brousit játry diamanty - tak to aspoň říká můj kamarád.
Celých těch pár let se člověk snaží najít účinný lék na kocovinu - marně. Nejde jí předejít, a ráno je dost obtížné ji zmírnit. Prostě pokud se někdo nahoře rozhodne, že vás zítra bude bolet hlava, nic tomu nezabrání.
Ale pár tipů, jak alespoň zmírnit zničující následky dalšího rána - za prvé, mít na co pít - čili koukejte se předtím řádně najíst. Věřte mi, ti z vás, kteří ještě nepili nalačno,, neví, co je to kocovina. Já jsem si to zažila na oslavě maturity a nemohla jsem se celý den pohnout (pokud nepočítáte otáčení hlavy směrem ke kýblu).
Další věc - nemíchejte. Jasně, tohle vám poradí každej blbej časopis. Mně jde teď spíš o to, že jsou kombinace, které se nemají pít dohromady. Například víno a pivo - zaručená cesta do pekel. Sice se říká, že když pijete nejdřív pivo a potom víno (nebo to bylo naopak?), tak je to v klidu, ale nevěřte tomu. Nebo když pijete pivo a do toho panákujete, tak prosím jen jeden druh tvrdého. Nebo pokud jen panákujete, tak se držte aspoň stejné "kategorie" - jenom rumy, sladký pitíčka, … Za další, nekombinujte to s práškama (a teď nemluvím o těch "kouzelnejch" pilulkách) - viděla jsem lidi pít na antibiotika, na ibalgin i na jiný podobně utlumovací prášky a vážně, s alkoholem si to moc nerozumí. A krom kocoviny si zaděláváte i na solidní okno.
A pak, měli (respektive zejména zástupkyně něžného pohlaví by měly) byste mít po ruce někoho, kdo vás v případě, že dojde k nejhoršímu a vy se zpijete jak doga, dovede domů.
Na má příšerná rána zabraly jen dvě věci. Čtvrthodinová studená sprcha - sice mi bylo furt blbě, ale aspoň jsem byla schopná fungovat. A pak domácí česnečka. Buď vám srovná žaludek, nebo vás donutí dojít se vyzvracet, tak jako tak, uleví se.
Ale v podstatě jsou dva téměř zaručené způsoby, jak nemít kocovinu - nepít nebo přepít. To je dilema, když nepít je nuda a člověk taky někdy musí do školy / práce a tam nemůže jít nalitej...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama