Muži, kteří nenávidí ženy

14. června 2011 v 16:00 | Alpa |  Ke čtení...
Tohle není knížka pro každýho. Jednak díky rozsahu (má něco přes pět set stran) a pak... No, je to místy trochu nechutná záležitost. Já mám docela silnej žaludek, co se týče kontroverzních filmů a vůbec, ale asi padesát stran před koncem jsem to prostě musela utnout a dva dny nechat tu knížku ležet, abych rozdejchala to, co se tam zatím stalo. Ale vlastně je to dost dobrý. Po dlouhé době knížka, kterou jsem zhltla za dva dny (plus dva dny pauza, takže vlastně za čtyři). A nutně potřebuju další díly.
A hrozně mě baví hlavní ženská postava Lisbeth. Nedá se říct, že bych se s ní ztotožňovala, na to jsem moc málo rebel a moc málo inteligentní. Ale obdivuju jí. Slečna, která sice nedodělala ani základní školu, zato je neuvěřitelně chytrá, výborná hackerka a nebojí se nakopat zadek těm co se jí nelíbí. A asi to neměla v životě zrovna jednoduchý...Navíc mi trochu připomíná někoho z mého okolí...

A myslím, že mě ve finále nezklamal ani film, který podle toho Švédi natočili, ačkoliv jsem ho musela nechat trochu uležet. Ze začátku mě trochu naštval, protože nejen vynechali ale i trochu překopali části děje. Ale jako celek, dobrý.
Takže pro ty z vás, kteří snesou čtení a filmy o mučení, znásilnění a podobně, jen směle do toho...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama