Děti

28. ledna 2014 v 16:00 | Alpa |  O mně?
Člověk tak nějak předpokládá, že jednoho rána půjde po ulici a bude potkávat pubertální výrostky, skoro dospělé, které si ovšem pamatuje, jak mu seděli na klíně. Ovšem, že se vám tohle bude dít už ve dvaadvaceti... Na to prostě připravení nejste.
Pamatuju si ho, když mu bylo tak osm. Každopádně vypadal tak na šest. Nejrozkošnější dítě, jaký jsem viděla. Klouček se snědou pletí a obrovskýma tmavýma očima. Byl to raubíř. Kluk, za kterým se chodilo jako první, když se něco stalo. Kterého jsme každou chvíli nemohli najít, ale vždycky mu všechno prošlo. A mně, mně bylo patnáct a pomáhala jsem organizovat pionýrskou víkendovou akci. Pak se účastnil i dalších akcí, letních táborů. Já jsem pak přestala stíhat (a možná i chtít, těžko říct). Každopádně, naposledy jsem ho viděla tak v jeho jedenácti, možná dvanácti. Moc se nezměnil ani nevyrostl. A tuhle čekám na zastávce na autobus a najednou mě zdraví patnáctiletý puberťák. Zdravím taky a chvíli mi trvá, než mi dojde, o koho se jedná. Kluk má tak o 40 čísel víc (najednou mi není po prsa!), tunel v uchu, obličej trochu delší, ramena a věci... Ale šibalský pohled a ty veliké oči mu zůstaly. Konečně mi došlo, jak to všichni myslí, když říkají o mě se sestrami, že rosteme jak z vody a že nás pamatují takhle (ukazujíc někam k pasu) malinké. Doufala jsem, že mě tohle začne potkávat až u mých dětí. Případně u dětí mých přátel (těm nejstarším jsou čtyři, ještě mám čas). Ale ne teď. Nechci mít ten pocit, že čas utíká a já stárnu. Ještě ne. Ještě nebudu. A i kdyby, ze mně bude jednou učitelka. A budu vypadat hrozně dlouho super, aby se na mě nic nepoznalo, tak.
Každopádně, bylo hezké, že si mě pamatoval a že mě pozdravil. Vsadím se, že je to lamač dívčích srdcí. S takovým kukučem ho musí holky milovat. Skoro lituju, že jsem o sedm let starší a vysazená na blonďáky. Ale jen skoro. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama