Fantaziekreativitatvořivostoriginalita aneb nový semestr, nový seminář

27. února 2014 v 19:59 | Alpa |  O mně?
Protože potřebuju stihnout ukončit studium v řádné době (ještě rok a skoro půl zbývá), protože nějak stále zvyšují cenu školného, když překročíte - a já se svým rokem ze zazděné fildy budu mít co dělat, nakládám si spoustu volitelných předmětů, abych splnila počet kreditů a u mnoha z předmětů netuším, co mám čekat. Jako, je hezký, že sylabus předmětu je online, ale je stejně máloříkající jako název sám. Psychologie tvořivosti pro učitele. Třeba.
Když jde o neprobádané předměty, moje fantazie nezná mezí a vize se pohybují od nad očekávání dobrých až po "ZMHT" - "zabij mě hned teď". První hodina toho hodně rozsekne. Ačkoliv u tohohle předmětu, těžko říct. Po dvou hodinách vím toto:
- paní magistra je zjevně zvyklá na větší posluchárnu a více studentů, jinak si nedokážu vysvětlit, proč v učebně o kapacitě asi 45 lidí TOLIK křičí.
- bydlí v tomtéž městě co já a denně dojíždí, kvůli poslednímu posunu odjezdů (díky ČD) máme posunut i začátek hodiny, vím přesně kterým vlakem jezdí a tedy když přijdu pozdě, tak ona taky.
- Tvořivost = kreativita (no kdo by to byl řekl?), jejím základním předpokladem je fantazie a originalita a zatímco tvořivý učitel je žádoucí, tvořivé dítě umí být velmi komplikované.
- Tvořivost podle posledního výkladu vypadá trochu jako Babicovy recepty - když něco nemáme, tak tam dáme něco jiného a když nemáme ani to, tak se bez toho obejdeme - nejsem si jistá, jestli je správné řešit takhle výchovné problémy a výuku.
- fixu lze použít nejen k tradičním úkonům jako je psaní nebo malování, ale taky se s ní dá házet po spolužácích, vyndavat věci z pod postele, použít ji místo ztracené čínské hůlky, šťourat se s ní v nose a škrabat na zadku, víčko pak můžeme využít jako dávkovač sirupu proti kašli nebo čepičku pro lego panáčka. Jo a taky si s ní můžete udělat epesrádes oční stíny.

Jestli budeme každou hodinu takhle vymýšlet blbosti, tak na to mě užije. Asi v tom budu nejlepší ze třídy...:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 27. února 2014 v 21:18 | Reagovat

Hodně štěstí se studie:) osobně bych neměla nervy na fildu-chystám se proto na čvut, ale taky to bude záhul:)jo a zvíčka od fixy se dá udělat prima květináč, hrnec, nebo provizorní dlaha(vyzkoušeno, potvrzeno) pro panenky;)

2 Reina-sun Reina-sun | Web | 27. února 2014 v 21:24 | Reagovat

Je spousta věcí, které mohou být využity miliony způsoby :) No a pokud ti to půjde, +1 pro tebe :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama