Děti internetového věku

6. března 2014 v 19:39 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
Zrovna nedávno jsem v nějaké naprosto zásadní disputaci s přítelem použila argument, že není žádný názor, který by zůstal nevyřčen, jen jsou některé více slyšet. Debatu jsem pochopitelně vyhrála (přestože nevím o čem byla, kdo jak argumentoval a ani jestli jsme došli k nějakému závěru, ale rozhodně jsem musela vyhrát) a za tím tvrzením si stojím.
V dnešní internetové době není tématu, o kterém nikdo nemluví, stejně tak jako není názoru, který by s vámi někdo nesdílel. Jen dá někdy větší práci ty své spřízněné duše najít. Někdy je to práce na hodně dlouho, ale věřte mi, oni tam jsou. Na jednu stranu to může být uklidňující - nejste v tom sami. Ať už řešíte co chcete, máte všelijaké problémy, na světě je někdo, kdo řeší podobné věci. Pocit samoty může být někdy frustrující - ale ten zažívat nemusíte, protože i lidí, co se se svým názorem cítí osamoceně, jsou stovky, ba i tisíce.
Na straně druhé je trochu frustrující, že vlastně nejsme jednotlivci, jsme jen součástí skupin, někdy početných, někdy méně, ale i tak to znamená, že vlastně s tím tvrzením "každý je originál" to nebude zas až tak žhavé - samozřejmě, ta kombinace všech názorů, idejí, postojů, představ i nápadů je svým způsobem originální a jedinečná, ale pořád je to jen kompilace - jako kdybyste ze všech písniček třeba od Metallicy udělali best-offku - každá bude jiná, ale prvky v mnohých z nich se budou opakovat (dobře, možná to nebyl ideální příklad, ale jiný mě nenapadl).
Zkrátka a dobře, my, děti internetového věku, máme ke všem těmhle názorům a jejich kompilacím přístup. Můžeme číst o tématech, která nás zajímají, můžeme se spřáhnout se skupinou, co je nám blízká, pokud umíme s informacemi zacházet, zvládneme je vyfiltrovat, můžeme vlastně všechno.
Takže si pořiďte nějakou kvalitní filtraci (zkuste Bestway) a vyhledávač (Ježíš doporučuje Google). A nezapomeňte, to že se o něčem nediskutuje na facebooku, ještě neznamená, že se o tom nemluví!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 6. března 2014 v 21:09 | Reagovat

Dobrý článek. Je pravda, že ten pocit, že vlastně nejme až tak jedineční, je trochu frustrující, na druhou stranu jsem fakt ráda, že jsou lidi, co chápou, o čem to plácám :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama