Změna prostředí

28. března 2014 v 15:22 | Alpa |  O mně?
Nedávno jsme se s přítelem shodli na to, že nám tenhle byt začíná být dost malý (vzhledem k tomu že já jsem prakticky chodící šatník, knihovna a švadlenka) a začínáme se tedy poohlížet po větším. Ještě před necelým měsícem jsem si říkala, že mi tenhle byt vlastně nebude vůbec chybět, ale dneska jsem se pustila do většího úklidu a musela jsem přiznat že to není pravda. Bude mi chybět ten čas schovaný v poličkách a šuplíkách, dokonce i v přihrádkách lednice. Vlastně jsem podnikla takovou vzpomínkovou cestu časem. Co se tu vlastně změnilo od chvíle, kdy jsem se před asi rokem a půl nastěhovala?
Kromě těch běžných a tak trochu otravných věcí, které přijdou s nástupem ženy do domácnosti, jako věčně přeplněný botník, přetékající šatna a koupelna plná ufo předmětů, které muž neumí pojmenovat, určit jejich využití a co víc, občas to pořádně neví ani žena, jsou to i změny k lepšímu (aspoň myslím). Tak třeba. Ehm...
Jo, otevřela jsem dneska lékárnu. Před mým nastěhováním (neboli Př. A. - před Alpou) obsahovala tři věci - lecitin a dvě roličky obvazů a byla součástí šuplíku plného super důležitých písemností z banky, od operátorů a tak podobně. Dnes je připravená na drobné bolístky i větší karamboly i nemoce a to většinou ve variantě klasické i alternativní medicíny (nu co, na některý věci holt líp pomůže konopná mast nebo heřmánkový čaj... nebo konopná buchta, ale to sem nepleťme). Lednice byla řešena v podobně spartánském stylu. V té už sice žádné upomínky nebo vyúčtování nebyly, ovšem taky tam kromě sklenice okurek, balíčku jater (pokud je mi známo vepřových), konzervy pro kočku a energiťáku nebylo nic. Pouze v sezóně přibyl na dva dny nějaký salám nebo šunka. Totéž se dalo říct o spíži, ve které vládl půlbochník chleba a kafe. Já vím, že běžný muž dovede s takovýmto arzenálem docela pohodlně žít (a co si budeme namlouvat, moje část ledničky na koleji neobsahovala více položek), ovšem když nemusí... Víte jak je rád, že je lednička vždycky plná všeho možného, počínaje jogurty, mlékem a mláslem, přes zeleninu až po tofu nebo libové maso, ve spíži (kterou nám stihli zbourat při výměně oken, takže je teď v lavici) se zase běžně vyskytují mouka a těstoviny, cukr, domácí marmelády, luštěniny, najdete zde dokonce rarity v podobě cizrny, kuskusu nebo čínských nudlí. Kuchyně obecně prošla nejzásadnější změnou. Kromě nádobí a náčiní přibyli i elektroničtí pomocníci, bez kterých se hospodyňka, která je líná opékat chleba na pánvi, míchat těsto rukama nebo si na ručním struhadle pokaždé ukrouhne kus prstu, prostě neobejde. Nesmím zapomenout na ložní prádlo a ručníky. A boty, spoustu bot. Ne, to jsem říkala hned na začátku. Ovšem za asi nejzásadnější považuji asi odstranění všech těch nahatých slečen ze dveří na záchodě a Maxim kalendářů z obýváku (povoluje se jeden, ten nejnovější - jednou je to kalendář, tak ať ukazuje správně datum). A co se té nejlepší změny týče - poladili jsme někdy v lednu výzdobu na stěnách v Sin City stylu - naprosto boží...!


Dneska tady prostě chodím, stírám prach, beru věci do rukou a říkám si, tady kdysi bylo nebylo... A je to hezké. Bude mi to chybět. Ale stěhování se ještě chvíli nekoná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellis Ellis | Web | 2. dubna 2014 v 15:22 | Reagovat

Mám moc ráda stěhování - můžu toho spoustu vyhodit, o čem jsem ani vevěděla, že to mám. Tak trochu nový začátek, ale ne úplně od nuly. :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 15:50 | Reagovat

Mám ráda změny, takže stěhování podporuju :) A muži většinou spravují byt chaotičtěji než ženy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama