Neznám tě, nekřič na mě!

14. června 2014 v 8:43 | Alpa |  O nás, o vás i o nich
Tuhle jsme se na kolech vraceli z výletu a ke konci cesty je katovej kopec dolů a hned za ním nahoru, takže když se člověk pořádně rozjede, tak se dostane nahoru bez námahy. Trochu problém je, že uprostřed je křižovatka, taková malá, málokdy tam natrefíte na auto, ale prostě jí musíte profrčet rychle, což je trochu riskantní. no a dole v té křižovatce stojí auto, otevřené dveře na obou stranách, čumák do křižovatky a řidič se vesele s někým vybavuje. Tak si to svištím dolů a když už jsem v půlce kopečka vzhůru, ozve se za mnou "jsi mohla bejt mrtvá, ani se nerozhlídnout!"
Tak za prvé, pane řidiči nebo kdo vlastně jste, vy jste stál v křižovatce dost nešikovně, tak mi nevykládejte, co já dělám špatně a zameťte si před vlastním prahem. Za druhé, ty zmetku, netykej mi! Neznáš mě a není mi 13. Ani 15. Ale 23. A na to, že je mi přes 20 vypadám. Je mi fuk, kolik je tobě, ale jsem holka, což znamená, že tykání nabízím já. A je mi fuk, jestli jste si v mé závratné rychlosti myslel, že jsem nějaký spratek, nejsem. Což platí i pro vás ostatní, co jste o něco starší než já a máte pocit že mi můžete tykat. Je pravda, že starší paní mi tykání může nabídnout ale - v tom to je, dokud ho nenabídne, tak ať mi netyká. Úplně nejlepší je, když mi takhle nějaká panička "tykne" v antikvariátu a když jí najdu knížku, kterou sháněla, tak k tomu přidá "Děkuju, hodná!". Sorry, to je jako kdyby mi bylo 5 a přinesla jsem babičce ze sklepa okurky. Nebo jako kdybych byla pes. Vážně, nedělejte to. Nejsem hodná.
A poslední a nejdůležitější - nekřič na mě! Po pravdě, nemám zrovna valné mínění o lidech, co pokřikují na ulici. Ještě to chápu u kamarádů v náladě co na sebe halekají, ale co je vám křiklounům do cizích lidí?! Je mi jasné, že vás naštve, když vám člověk vběhne do přechodu (ač je chyba na vaší straně, pokud někdo u přechodu stojí, tak ho musíte pustit, je na to zákon), ale co je vám do toho, jestli někdo jezdí na kole po chodníku, kouří na lavičce před školou, nenechá vás sednout v autobuse (protože je tam ještě spousta jiných volných míst!) nebo nosí brutálně krátkou sukni? Nic! Vám to možná trhá žíly, ale co takhle si ten názor nechat pro sebe? Protože pokřikováním na veřejnosti neuděláte nic. Jen ze sebe idiota. Protože tak to je. Pokud máte potřebu vykřikovat něco na cizí lidi na ulici, automaticky předpokládám, že jste debil. Takže pane řidiči stojící v křižovatce, myslete si o mě co chcete, klidně to pak rozhořčeně vykládejte manželce, ale nekřičte na mě. Já jsme vesměs zodpovědná ke všem ostatním, většinou i k sobě a taky jsem na vás nezařvala "drž hubu" nebo "trhni si" protože hej, tohle slušný lidi nedělaj. Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama